strona główna sklep kontakt

Opinie lekarzy

Opinia o przydatności stosowania EPI-NO Libra u kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) jest często występującym zaburzeniem u kobiet, które najczęściej ujawnia się w okresie okołomenopauzalnym i dotyczy dużej populacji kobiet. Występuje wówczas spadek napięcia mięśni, co powoduje obniżanie się narządu rodnego (macicy i ścian pochwy) oraz pęcherza moczowego wywołując wysiłkowe nietrzymanie moczu. Znaczna częstość występowania WNM u kobiet klasyfikuje to schorzenie do chorób społecznych.

Stosowanie ćwiczeń rehabilitacyjnych dna miednicy może zapobiegać lub zmniejszać objawy chorobowe. Istotne znaczenie posiada rehabilitacja mięśni dna miednicy i krocza: mięśnia dźwigacza odbytu (przepona miednicy), mięśnia zwieracza zewnętrznego cewki moczowej i mięśnia zwieracza zewnętrznego odbytu. Czynność tych mięśni podlega naszej woli, stąd jest możliwy trening tych mięśni. Przydatnym urządzeniem w rehabilitacji mięśni dna miednicy i krocza jest przyrząd EPI-NO Libra, który został opracowany w Niemczech. Przyrząd jest łatwy do stosowania w warunkach domowych. EPI-NO Libra ułatwia proces biofeedback.

W oparciu o własne doświadczenia zawodowe i naukowe dotyczące rehabilitacji mięsni dna miednicy i krocza w profilaktyce zaburzeń statyki narządu rodnego oraz wysiłkowego nietrzymania moczu wydaję pozytywną opinię dotyczącą przyrządu EPI-NO Libra.

Prof. zw. dr hab. n. med. Ryszard Poręba


Opinie użytkowniczek

Witam.

Moje dolegliwości są związane nie tylko z tzw. "nietrzymaniem moczu", ale różnież z wypadaniem pochwy. Należy podkreślić mój wiek, mam 62 lata. Nietrzymanie moczu jest niewielkie można powiedzieć - śladowe. Trudniejszy problem dotyczyczy drugiej dolegliwości. Noszę krążek podrzymujący macicę, jestem pod stała opieką lekarza ginekologa. W przeszłości uprawiałam gimnastykę sportową.Ćwiczenia z Epi-no rozpoczęłam w lutym bieżącego roku. Ćwiczyłłam raz dziennie przez 20 min. Na początku siła mięśni miednicy wynosiła mniej niż jeden. W dodatku nie mogłam utrzymać skurczu mięśni przez cełe10 sekund. Przez trzy miesiące nie było żadnego rezultatu. Pod koniec trzeciego miesiąca ćwiczeń, odnotowałam pierwsze zmiany. Zaczęłam utrzymywać skurczprzez pełne dziesięć sekund. W następnym miesiącu siła mięśni wynosiła już1,5-2,5. z pełnym utrzymaniem przez 10 sekund. W czerwcu wyjęłam krążek i okazało się, że powięzie popchwy "pięknie" się obkurczają, siła mięśni krocza jest znacznie większa. Jestem na dobrej drodze (zdaniem lekarza) do uniknięcia operacji. Czeka mnie jeszcze trochę pracy, ale wyrażam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła donieść, że pochwa wrócła na swoje miejsce. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

Ula / Wrocław / 20.08 2011

Witam.

Miałam możliwość przetestowania EPI-NO Libra przez okres ostatnich trzech miesięcy.Jestem bardzo zadowolona z rezultatów mych ćwiczeń. Mam 50 lat i od kilku lat problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. W miarę upływu czasu moje dolegliwości nasilały się, trudno mi było podbiec do odjeżdżającego autobusu, itp. Rozważałam możliwość operacji. Koleżanka zachęciła mnie do trenigu z EPI-NO Libra, byłam sceptycznie nastawiona. Jednak postanowiłam ćwiczyć i po ok. 2 tyg. dostrzegłam pierwsze rezultaty. Najbardziej spodobało mi się to, że na manometrze widoczne były rezultaty moich starań to mnie zachęca do dalszej pracy i systematycznych ćwiczeń.

Małgorzata / Wrocław / 06.2011

zamów epi-no delphine

Logotypy.com - projektowanie logo, identyfikacja wizualna